Rapper Rakim Allah poprvé poctí návštěvou Česko

Rapper Rakim Allah poprvé poctí návštěvou Česko
Rakim Allah, zdroj: pořadatel koncertu

Vynálezce skrytých veršů i objevitel nových možností rýmování. I takový odér vnímáte, když se řekne Rakim Allah, který poprvé dorazí i do Česka.

Jako zjevení mohl působit v době, kdy vtrhl na scénu. Jeho styl, obsah, flow i hlas bylo něco, co dosud nikdo neslyšel. A ačkoli by někdo mohl namítnout, že někdo jiný byl více cool, nikdo by ho nikdy nemohl zpochybnit.

Rakim se narodil roku 1968 na předměstí Long Islandu a od malička byl obklopen hudbou. Ve svých šestnácti letech konvertoval k islámu a přijal muslimské jméno Rakim Allah. Roku 1985 se setkal s Ericem B. a společně vytvořili duo Eric B. & Rakim. Dohromady společně vydali čtyři alba (Paid in Full, Follow the Leader, Let the Rhythm Hit ´Em a Don´t Sweat the Technique).

Dvojice se roztrhla roku 1992 a od té doby Rakim strávil podstatnou část života tahanicemi u soudů s jeho bývalou partnerkou a jejich společností. Dlouhou řadu let byl jediným počinem Rakima singl Heat It Up z roku 1993.

Nahrál sice několik dem, avšak kvůli přeskupení ve společnosti MCA se jeho produkce zastavila. Tomu učinilo stopku vydavatelství Universal, ve kterém Rakim vydal roku 1997 první sólové album The 18th Letter, kterému se dostalo pochvalných recenzí.

To ovšem již neplatilo o desce The Master, vydané o dva roky později, a tak ve snaze napravit toto klopýtnutí přechází Rakim k Dr. Dre´s Aftermath labelu, kde začal pracovat na albu s názvem Oh My God, které ovšem nikdy vydáno nebylo.

Až roku 2008 se na pulty obchodů s hudebními nosiči dostává placka s názvem The Archive: Live, Lost & Found, na které byly převážně živé nahrávky a čtyři dosud nevydané skladby.  Posledním počinem je album The Seventh Seal, které vyšlo roku 2009.

Nevšední a nezapomenutelný zážitek čeká tuzemského fanouška 3. června v Lucerna Music Baru v Praze. Dveře pořadatelé otevírají v osm večer a vstupenky lze zakoupit od 1. února na stránkách klubu.

Vlastimil Blažek

Začínal v magazínu Topzine jako řadový redaktor, postupně se přes editora hudební rubriky propracoval na šéfredaktora v Musicwebu a následně založil MonsterMusic. Ten po několika letech prodal a po pěti rocích se k psaní vrací. A rovnou s novým magazínem!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *