V létě se Pardubice těší na Scorpions

V létě se Pardubice těší na Scorpions
Scorpions už v červnu v Pardubicích, zdroj: Scorpions © Press

Německá legendární rocková kapela Scorpions se po vyprodaných koncertech v Brně a v Praze vrací do Pardubic. V rámci turné Love at First Sting předvedou velkolepou show ke čtyřicátému výročí jejich stejnojmenného alba.

Scorpions založil roku 1965 Rudolf Schenker v německém Hannoveru. Mezi nejznámější hity kapely patří bezesporu skladba Wind of Change, jakási symbolická hymna politických změn ve východní Evropě na přelomu osmdesátých a devadesátých let. Jde o jeden z nejprodávanějších singlů na světě s více než čtrnácti miliony kopií.

V České republice Scorpions koncertovali již mnohokrát a tentokrát naplánovali zastávku na 29. července 2024 do pardubické enetria areny, tedy do haly, kde své domácí zápasy hrají pardubičtí hokejisté. Nejnovější album Scorpions bylo vydáno 11. února 2022 pod názvem Rock Believer.

Cena vstupenek, které jsou již v prodeji, začíná na 1490 korunách a zakoupit je můžete v sítích Live Nation klub, Ticketmaster a Ticketportal.

Vlastimil Blažek

Začínal v magazínu Topzine jako řadový redaktor, postupně se přes editora hudební rubriky propracoval na šéfredaktora v Musicwebu a následně založil MonsterMusic. Ten po několika letech prodal a po pěti rocích se k psaní vrací. A rovnou s novým magazínem!