Novelists, The Word Alive a hosté ve Futuru oslaví Valentýna

Novelists, The Word Alive a hosté ve Futuru oslaví Valentýna

Novelists jsou francouzská metalová kapela, která vzala světovou metalcorovou scénu útokem díky své jedinečné směsi progresivních a melodických prvků. Skupina vznikla v Paříži v roce 2013 a díky svému osobitému zvuku a emocemi prosycené hudbě si rychle vydobyla věhlas a našla davy oddaných fanoušků.

Novelists vyrazí na turné se speciálními hosty Elwood Stray, Ashen a The Word Alive – ti prorazili i ve světě gamingu díky svému songu „Rise“, který se stal hlavním soundtrackem League of Legends šampionátu v roce 2018. Koncert se uskuteční 14. února 2024 ve Futurum Music Baru.

Novelists si získali uznání svým debutovým albem Souvenirs vydaným v roce 2015, které představovalo jedinečnou fúzi metalcorových a progresivních metalových prvků. Jejich hudbu charakterizuje složitá kytarová technika, procítěné texty a schopnost plynule přecházet mezi jemnými a agresivními pasážemi. Zvuk kapely je těžký a zároveň emotivní, díky čemuž se kapela dokázala přiblížit širokému spektru fanoušků.

V průběhu let Novelists pokračovali ve vývoji svého zvuku a vydali kritikou oceňovaná alba jako Noir (2017) a Déja-Vu (2022). Jejich hudba se zabývá tématy introspekce, lidských zkušeností a osobního růstu, což hluboce rezonuje s jejich posluchačskou základnou. Od roku 2023 se Novelists stali kapelou s mocným ženským elementem poté, co se k nim přidala vokalistka Camille Contreras, což ještě upevnilo jejich status respektované a vlivné síly na současné metalové scéně.

Novelists budou v únoru společně s The Word Alive, Elwood Stray a Ashen koncertovat po celé Evropě na podporu svého nadcházejícího pátého alba. The Word Alive jsou metalcorový skvost z Arizony. Na turné vyjíždí sice jako supportující kapela, ale sami mají za sebou od svého vzniku v roce 2008 velké úspěchy. Mimo vlastní koncerty a tour kapela odjela turné třeba se skupinami Parkway Drive, Motionless in White nebo I Prevail. Zároveň se proslavili na herní a e-sportové scéně, a to díky oficiální skladbě Rise pro League of Legends, která se stala hymnou šampionátu 2018.

Vstupenky jsou v prodeji v síti GoOut.

Další akce Rock for People Concerts v roce 2024:

 1. 2. Skinny Lister / Kasárna Karlín
 2. 2. Bad Omens / SaSaZu – VYPRODÁNO
 3. 2. Novelists + The Word Alive + Elwood Stray + Ashen / Futurum
 4. 2. Currents + Being As An Ocean, Oceans Ate Alaska, Sentinels / Futurum – VYPRODÁNO
 5. 2. X Ambassadors / SaSaZu – POSLEDNÍ VSTUPENKY
 6. 2. Dead Poet Society / Futurum – ½ VSTUPENEK PRODÁNO
 7. 3. Call Me Karizma / Futurum – POSLEDNÍCH 140 VSTUPENEK
 8. 3. YONAKA / Rock Café – POSLEDNÍ VSTUPENKY
 9. 3. Idles / SaSaZu – VYPRODÁNO
 10. 3. The 1975 / Sportovní hala Fortuna – ⅔ VSTUPENEK PRODÁNO
 11. 3. Halflives / Café V lese – ½ VSTUPENEK PRODÁNO
 12. 3. Polaris / MeetFactory – ½ VSTUPENEK PRODÁNO
 13. 4. Dope D.O.D. + Bizarre z D12 / MeetFactory
 14. 3. Normandie / MeetFactory
 15. 4. The Warning / MeetFactory – POSLEDNÍCH 80 VSTUPENEK
 16. 4. Cassyette / Café V lese
 17. 4. Fast Animals And Slow Kids / Café V lese
 18. 5. LANDMVRKS + Special Guests / Futurum – 60 % VSTUPENEK PRODÁNO
 19. 5. Vended + The Gloom In The Corner + Profiler / Futurum
 20. 5. Resolve + Cane Hill + Acres + Half Me / Rock Café
  12.-15. 6. Rock for People 2024
 21. 7. Ed Sheeran / Park 360 – VYPRODÁNO
 22. 7. Ed Sheeran / Park 360 – 1/3 VSTUPENEK PRODÁNA
 23. 9. Rikas / Café V lese

Milan Papežík

Hudbě se pasivně věnuje prakticky od dětství. V roce 2007 začal pracovat jako český promotér členů legendárních The Kelly Family a uspořádal na 40 koncertů v ČR, na Slovensku, v Polsku a Maďarsku. Později založil svoji vlastní uměleckou agenturu M.P. Production a v nynější době zastupuje 20 umělců a kapel. Od roku 2019 pracuje jako šéfredaktor magazínu Hudební scéna a v roce 2023 se stal producentem a PR managerem nově vzniklého festivalu Mrskley RockFest. Spolupracuje také na chodu proslulých Vánočních trhů v Olomouci. Práce šéfredaktora v This is music je novou výzvou s přicházejícím rokem 2024.