Seal uhrane svým dokonalým hlasem Pardubice

Seal uhrane svým dokonalým hlasem Pardubice

Zpěvák Seal, autor hitů Kiss from a Rose nebo Crazy, se vrací do ČR. Tentokrát jej uslyší fanoušci v pardubické enteria areně, kde vystoupí 16. října v rámci svého světového turné.

Jedenašedesátiletý Seal, Brit nigerijsko-brazilského původu, je díky svému bohatému mahagonovému hlasu jedním z nejosobitějších zpěváků všech dob a svými deseti studiovými alby zanechal nesmazatelnou stopu v popu, R&B, soulu i taneční hudbě. Od roku 1991 prodal více než 30 milionů alb po celém světě, zaznamenal více než 1 miliardu streamů a získal čtyři ceny Grammy, tři Brit Awards, dvě Ivor Novello Awards a jednu MTV VMA.

Seal je maximalistou, nejen svou výškou 195 centimetrů, svými čtyřmi dětmi, ale i svými čtyřiceti třemi singly, z nichž velká část bodovala v britské, ale i americké hitparádě. Písně Killer, Crazy nebo Kiss From A Rose se dostaly na první místo žebříčku Billboard Hot 100, získaly ceny GRAMMY® za „Desku roku“ a „Skladbu roku“ a ozdobily jeho čtyřnásobně platinový epos Seal II z roku 1994.

Čtěte také: Bratislavský Lovestream Festival oznamuje první interprety

Hudební blog Stereogum album přirovnal k „rádiové vlně vyslané napříč vesmírem z mnohem, mnohem snesitelnější planety“. Kromě toho, že jeho hudba zazněla ve filmech kultovních režisérů, jako jsou Spike Lee a zesnulého Joela Schumachera, jeho písně nazpívali George Michael, Alanis Morissette nebo skupina Bastille.

Loni Seal uspořádal severoamerické turné s Trevorem Hornem, hudebníkem a producentem, který stál u zrodu jeho prvních alb a provázel ho během celé jeho kariéry. V květnu začíná v USA jeho letošní turné, s kterým se v září přesune do Evropy.

Vstupenky jsou v prodeji v Live Nation klubu od 26. dubna od 9:00 hodin a do klasického předprodeje jdou v pondělí 29. dubna v 10:00 hodin. Jejich cena startuje na 1 490,- Kč a dostupné budou v sítích Ticketmaster a Ticketportal.

Milan Papežík

Hudbě se pasivně věnuje prakticky od dětství. V roce 2007 začal pracovat jako český promotér členů legendárních The Kelly Family a uspořádal na 40 koncertů v ČR, na Slovensku, v Polsku a Maďarsku. Později založil svoji vlastní uměleckou agenturu M.P. Production a v nynější době zastupuje 20 umělců a kapel. Od roku 2019 pracuje jako šéfredaktor magazínu Hudební scéna a v roce 2023 se stal producentem a PR managerem nově vzniklého festivalu Mrskley RockFest. Spolupracuje také na chodu proslulých Vánočních trhů v Olomouci. Práce šéfredaktora v This is music je novou výzvou s přicházejícím rokem 2024.